Hit enter after type your search item

רק עט ונייר יכולים לעשות יותר ליצירת התוכן שלך

/
/
/
215 Views

לפני כמה שנים, חבר שלי הסתכל במחשבון שלי (כיתה א ‘) והעיר:

“אתה מכיר את אלברט, המחשבון הזה שבידך חזק יותר מהמחשב שהעלה את האדם הראשון על הירח.”

הייתי קרוב למכות מטומטמות. בקושי הזזתי את הציונים שלי גבוה יותר מהאף שלי בזמן שאנשים “פחות בני מזל” ראו אופקים חדשים!

כדי שתוכל לראות שהוא קיבל את תשומת ליבי. ועכשיו אני מקווה שיש לי את שלך באותה מידה. אבל יש הרבה יותר בסיפור הזה.

אולי שמת לב שהנוחות שיש בכל הסיוע הזה יכולה לפעול נגד היכולת (והרצון) שלך לעסוק באופן ביקורתי ברעיונות, חידות ומשימות חשיבה אחרות. למה שתעשה זאת כשאתה יכול פשוט לגוגל?

עם זאת, כאן הבעיה.

בדיוק כמו באיור שחבר שלי עשה, מה שהוא תיאר לי הוא שבעוד שראיתי במחשבון שלי עזר, הוא הראה לי שעלי להיראות ככלי מיוחד. הכלי הזה לא יכול לעשות יותר ממה שתכננתי לעשות. הטלתי עליו גבולות וזה ישמש אותי רק ככל שהייתי מוכן לקחת את הגבולות האלה.

אז ממש לאחרונה יישמתי את הגישה הזו על הכתיבה שלי. לאחר שביליתי את החלק הטוב ביותר של שעתיים בהיתי במסך המחשב שלי בחיפושים חסרי שכל, החלטתי לקחת הפסקה של עט ונייר של 30 דקות כדי ליצור מתווה תוכן.

תוך 10 דקות בערך, תיארתי את המבנה הכללי של המאמר הזה ממש, ויצאו כל כך הרבה גושים מעניינים שאני אצטרך לכסות את האלמנטים האלה בפוסט הבא. איזו החזר על הזמן המושקע: 10 דקות בשתיקה על מה שלא הצלחתי לעשות תוך שעתיים! אני תוהה כמה אחרים בחוץ חטפו נגיסה דומה?

תהליך היצירה מודגש.

מצאתי שאלו תכונות מפתח בזרימה שקורה כאשר אתה מנתק את הכלים ומשחרר את האלמנט האנושי היצירתי שלך. אלה לא בהכרח קורים באופן כרונולוגי ולפעמים זה מרגיש כמו מהלך מחשבה כאוס. אל תתני לזה לעכב אותך. אתה תמיד יכול לחבר את הנקודות מאוחר יותר, אך אל תחסום אותן מלכתחילה ליפול על הדף.

  • רעיונות ותובנות

  • ליישם

  • סקירה

  • שלח

רעיונות ותובנה

התחל בכתיבת מילים אקראיות על דף נייר ריק. זה אולי נראה טיפשי בהתחלה, אבל בקרוב תתחיל לראות קשרים ודפוסים למה שאתה כותב. בשלב זה, ה- INSIGHT שלך מתפתח. כאן אמירות מתחילות להיות משמעות עבורך למרות שהן עלולות להיראות לא קשורות בהתחלה. המילים “חלב” ו”חול “שכתבת עשויות לגרום לך לחשוב על מקום כלשהו בו ביקרת, או לעורר השראה למתכון מסוג כלשהו. זה ישתנה עם כל האינטרסים המגוונים שלך, אך ברגע שתתחיל בתהליך הבריאה, דברים לא ידועים מתחילים להיות מציאות.

יישום

כאן אתה עוקב אחר מערך המחשבה המוזר הזה. אמור דוגמת המילה שלנו “MILK+SAND” שהזכיר לך ביקור תענוג בחווה אצל סבתא שלך? כתוב מה הרגשת, או איזו תובנה היא הביאה לך. זה הביא מנגינה ששרה איתה פעם? מזמזם את זה.

בשלב זה פשוט עקוב אחר מה שיוצא לך. לפי זה, אתם מיישמים את החופש היצירתי שלכם ויוצאים מהמצב הקונפורמטיבי “אני לא אנדנד את הסירה”.

מה אם כל זה לא יסתיים?

כמה מהתהליכים האלה ייראו מאוד חסרי תועלת אני חייב לומר. אבל שים לב שיש לך את הערוצים האלה פתוחים שוב, עכשיו אתה יכול לזהות מתי אתה יצירתי ולהפסיק לפחד מזה. זה ירגיש טבעי יותר, וגם אתה תשתפר בזה.

סקירה

כאן אתה מקבל את הצד השמרני יותר שלך כדי להעריך מה טוב (וקווירית) עשית. אני מקווה שכאן אתה אומר:

“רגע, אני לא מתכוון להכין שייק חול וחלב, נכון?”

כאן הייתי מסכים איתך. ערימת הקומפוסט שבחוץ אולי תאהב את זה אבל זה אולי לא יעשה לך הרבה טוב.

שלב הביקורת הוא המקום שבו אתה מסנן את המוזר, הנכון בעליל, ואת אותם רגעים של גאונות.

שלח

כאן אתה עושה פעולה עם הרעיון שלך, עכשיו הרעיון. כתוב על זה, עשה זאת, תכנן אותו. כאן גדלה היצירתיות שלך בגודל התא לאדם בוגר ומוכנה לצאת לטיול, ריצה, טיסה לירח.

אז גם אתם יכולים לעשות זאת!

זה ירגיש מוזר, אבל זה יכול לקחת אותך מלבהות על הירח ולעמוד עליו. אם החברים שלך חושבים שאתה משוגע, כן אתה! אז סיימו את מה שהתחלתם כדי שהם באמת יעריכו עד כמה הרעיון שלכם היה מטורף!Source by Albert Mugisha

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.sitewebstats.com All Rights Reserved