Hit enter after type your search item

מדידת החזר ה-ROI שלך בשיווק תוכן

/
/
/
291 Views

בין אם אתה רוצה להתמודד עם זה או לא, האינטרנט שינה מהותית את הדרך שבה אנשים מוצאים, משתפים, מגלים ומתחברים.

בעולם הדיגיטלי של היום המוניטין המקוון שלך יכול להוות ההבדל בין מטופל שקובע פגישה עם המשרד שלך או של מתחרה בהמשך הרחוב. זו הסיבה שבחלקה כל כך הרבה ממאמצי השיווק כיום הם אסטרטגיות שיווק נכנסות ממוקדות הכוללות ניהול תוכן ומדיה חברתית. אבל, איך אתה יכול לדעת אם אתה מקבל החזר על ההשקעה (ROI) איכותי עבור יצירת וניהול התוכן שלך?

האמת היא שקשה לכמת כי לא תמיד יש “מספרים קשים”. אם תיצור תוכן פעם בשבוע במשך חודש, האם תקבל יותר לידים? מה עם פעמיים בשבוע? אין באמת דרך מוגדרת לדעת. ייתכן שיחלפו עד שישה חודשים או יותר עד שתתחיל לראות את הלידים שלך גדלים. המפתח, לעומת זאת, הוא להמשיך ולספק תוכן עקבי ואיכותי בפוסטים שלך גם אם אתה חושב שאף אחד לא מסתכל עליהם. אחרי הכל, אתה צריך לטפל בגינה שלך אם אתה רוצה שהיא תהיה יפה. וכולנו יודעים שזה לא קורה בן לילה.

השורה התחתונה היא שיצירת תוכן עולה כסף, בין אם אתה משקיע זמן ביצירת תוכן מותאם אישית בעצמך ובין אם אתה משלם לחברת שיווק לניהול תוכן ממוקד רפואי. הצלחה נמדדת במודעות למותג וצמיחת לידים. בסופו של דבר, גורמים אלה יובילו לקביעת שיחות טלפון וקביעת פגישות. בגלל זה אתה מוציא את הכסף שלך.

למעשה, מחקר שנערך לאחרונה על ידי Hubspot אומר שלקוחות העוסקים בשיווק נכנס (היכן שהמטופלים מוצאים אותך והתוכן הוא מרכיב מרכזי) מגדילים את הפניות בממוצע פי 4.2 תוך מספר חודשים.

טיפ 1: הבן מה אתה מודד

נתחיל מהנושא הגדול בכל הנוגע למדידת שיעורי המרה של תוכן: מה בדיוק אתה מודד? באופן מסורתי, חברות מדיה היו משתמשות בקהל הקוראים, בצפייה ובהכנסות ממודעות כמקל המדידה להצלחת התוכן. אבל עם שיווק באמצעות תוכן, המטרה היא להשיג המרה (כמו שיחת טלפון, למשל) או לבנות את המעורפל מתמיד ” מודעות למותג “של המשרד שלך.

ההמלצה שלנו למדוד את התוכן ה”בלתי ניתן למדידה” שלך היא להגדיר מטרה.

ראשית, הגדר קו בסיס למספר שאתה רוצה לנסות ולצמוח. אם תעריף השיחות הנכנסות הרגילות שלך עומד על 20 ליום, תכנן להגדיל את נפח השיחות שלך בשתי שיחות ביום עד סוף הרבעון. לאחר מכן, מדוד את התוצאות שלך בעוד מספר חודשים מול קו הבסיס. יש להודות, שתי שיחות ביום לא נשמעות כמו הרבה, כלומר עד שאתה מבין שמדובר ב-40 פגישות פוטנציאליות חדשות עד סוף החודש.

טיפ 2: מדוד כמה צורות המרה

אתה רוצה להגדיל את מספר שיחות הטלפון, אז זו המטרה שלך. אבל, תוכן בנוף המדיה החברתית הוא ויראלי, מתפתח, מוצא כל הזמן דרכים חדשות לשרוד. במילים אחרות, רק בגלל שהמטרה שלך היא להגדיל את שיחות הפגישה הנכנסות, זה לא אומר שזה כל מה שהתוכן שלך עושה.

כמובן שתרצה לעקוב אחר מדד היעד שלך (שיחות טלפון), אבל אל תסתכל על צורות אחרות של הצלחה שהתוכן שלך עשוי להיות אחראי ליצירת. וליצור את זה יהיה.

אנחנו רואים את זה כל הזמן עם הלקוחות שלנו, נפרסם תוכן בריאות מותאם אישית או סרטון שנועד ליצור להיטים לאתר ופתאום אנחנו מרוויחים יותר מעריצי פייסבוק ומשיגים שיחות טלפון נכנסות איכותיות. זה בונוס, ושווה לעקוב אחריו.

כמה מהדרכים הקלות ביותר לעקוב אחר מה שאתה עושה ומה עובד הן חינמיות, פשוטות להבנה ומספקות יותר נתונים ממה שאתה יכול לנער מהם. עבור פייסבוק, פשוט השתמש ב-Facebook Insights המובנה בכל דף מעריצים. תוכל לעקוב אחר עליות במספר האוהדים, לכמה אנשים אתה מגיע עם כל פוסט, דמוגרפיה ועוד הרבה יותר.

עבור האתר שלך אנו ממליצים להשתמש בגוגל אנליטיקס. לאחר הצבת קוד פשוט בדף שלך, גוגל תספק לך כל מיני נתונים חינמיים כולל מבקרים ייחודיים, זמן שהייה בכל עמוד באתר שלך, איזה תוכן פופולרי, דמוגרפיה, מונחי מנועי חיפוש ועוד ועוד.

טיפ 3: ליהנות מהצלחות ולהיות סבלניים

רוב הסיכויים שהתרגול שלך מתחיל בקטן בעולם של ניהול תוכן ושילוב מדיה חברתית. אין דאגות. קח שנייה ליהנות מהניצחונות הקטנים האלה, ושמור על מידות מפתח בהישג יד. קל לעקוב אחריהם והרבה יותר מעודדים (בהתחלה) מאשר מדידות אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) – שעשויות לקחת קצת זמן עד שהן באות לידי ביטוי.

כמה דרכים לדעת אם התוכן שלך עובד:

  • לייקים או תגובות בפייסבוק
  • ציוצים מחדש
  • שיתופים אחרים (LinkedIn, אימייל וכו’)
  • תגובות בבלוג עצמו
  • צפיות ממוצעות בדף למבקר (מדד נהדר שמסופק על ידי Google Analytics)

גורמים אלה יעזרו לך לעקוב אחר כמה טוב אתה בונה את הקהל שלך ועד כמה הם סומכים עליך. האמון הזה יהפוך בסופו של דבר לנאמנות, שתכניס את המטופלים לחדר ההמתנה שלך.

להיות סבלני!

יצירת וניהול תוכן קח זמן לצמוח לפני שתראה את היתרונות שלהם במלואם. חשוב לא לצפות לתוצאות בן לילה ולא להתעצבן כשאתה לא קופץ מיידית למקום הראשון בגוגל.

זו הסיבה שדיברנו קודם לכן על החזר ROI שלוקח זמן להתברר.

זה עולם אחר במרחב הדיגיטלי, ואתה צריך להתאים את הציפיות שלך בהתאם. שיווק שמח!Source by Jennifer A Thompson

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.sitewebstats.com All Rights Reserved