Hit enter after type your search item

יַפָּנִית "קייזן" עקרונות לבלוגים

/
/
/
189 Views

בעולם סגנון הניהול היפני, פירושו של Kaizen הוא “שינוי לטובה” או “שיפור”. Kaizen מתייחס לאסטרטגיית מקום העבודה שקוראת למאמצים בלתי פוסקים לשיפור המעורבים את כולם בארגון – מנהלים ועובדים כאחד. בדרך כלל, לצוות הניהול היפני של Kaizen יש שני מרכיבים עיקריים – תחזוקה ושיפור. לכל רכיב יש את הפונקציות הספציפיות שלו. תפקיד התחזוקה הוא לשמור על סטנדרטים טכנולוגיים, ניהוליים ותפעוליים עדכניים בעוד שפונקציית השיפור מכוונת לשיפור הסטנדרטים הנוכחיים. ניתן ליישם את אותם עקרונות על בלוגים. הנה דרכים בהן תוכל ליישם את עקרונות “Kaizen” בבלוגים.

בואו ננתח את Kaizen עבור בלוגים מבחינת פונקציות הניהול והשיפור.

1. ניהול

עבור Kaizen, בדרך כלל אתה צריך להתרכז בשיפור התהליך ולא בהשגת תוצאות מסוימות. זהו גם תהליך שכאשר נעשה בצורה נכונה, הוא עוזר להעלים עבודה קשה מדי (גם נפשית וגם פיזית), ומלמד אנשים כיצד ללמוד לזהות ולחסל תהליכים בזבזניים. בלוגר טוב צריך להחזיק במיומנויות הניהול הבאות:

 • ניהול זמן
 • ניהול זמן עוזר לך לעבוד על המשימות הראויות ביותר ולעבור אותן במהירות. ניהול זמן הוא לא רעיון מעורפל אלא אסטרטגיית בלוגים חשובה שניתן לעקוב אחריה כדי לצבור כמות עצומה של הצלחה. בלוגרים רבים נכשלו בגלל שהם לא יעילים וניהול זמן יכול להגדיל את זה ביעילות. לדעת איך לנהל את הזמן שלך ביעילות תעזור לך להשיג את המטרות שאתה רוצה במינימום מאמץ.

 • ממקסם את יעילות הבלוגים
 • כל בלוגר משקיע מאמץ רב ביצירת בלוג ולאחר מכן בפרסום תוכן באופן קבוע, אבל אז חשוב עוד יותר שהתוכן ייקרא על ידי אנשים רבים.

 • מילות מפתח
 • נסה תמיד לבנות הבנה של מילות המפתח המשמשות בבלוג שלך. אתה צריך גם להבין כיצד המאפיינים הייחודיים של הבלוג שלך וכיצד הבלוג שלך יכול להשתלב עם החששות הנוכחיים של הקהל שלך. הבנה זו תעזור לך לפתח תוכן וגם למקד שיחות.

  2. שיפור

  תחת פונקציית השיפור, בלוגר צריך לעבוד ברציפות לקראת תיקון הסטנדרטים הנוכחיים, לאחר ששולטים בהם, והקמת סטנדרטים גבוהים יותר. ניתן לפרק שיפור בין חדשנות ל-Kaizen. חדשנות כרוכה בשיפור דרסטי בתהליך הקיים ודורשת השקעות גדולות. Kaizen מסמל שיפורים קטנים כתוצאה ממאמצים מתמשכים מתואמים. תחומים הדורשים שיפור מתמיד עבור בלוג הם:

 • אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO)
 • אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) היא תהליך של שיפור נפח ואיכות התנועה לאתר אינטרנט ממנועי חיפוש דרך תוצאות החיפוש. בלוג שמדורג גבוה יותר בדף תוצאות של מנוע חיפוש, יגרום ליותר חיפושים לבקר בבלוג. בלוגר טוב צריך תמיד לשים לב לטכניקות SEO העדכניות ביותר על מנת לבצע אופטימיזציה מלאה של הבלוג שלו למנועי חיפוש. דירוג גבוה במנועי חיפוש חיוני גם לרווחים טובים יותר מהבלוג.

 • כישורי כתיבה
 • בלוגים עוסקים בכתיבה. כדי שתוכל לפרסם את תוכן הבלוג שלך, עליך תמיד לשאוף לשפר את כישורי הכתיבה שלך. בעוד שרוב האנשים חושבים על סופרים כאל מוכשרים עד אין קץ, חיים באיזה אוויר נדיר שנמנע מכולנו, כתיבה היא מיומנות נלמדת. בעוד שאנשים מסוימים אכן נולדו מוכשרים יותר עם המילה הכתובה מאחרים, רוב האנשים יכולים להפוך לכותבים טובים יותר פשוט באמצעות תרגול. בלוגים הם תחום עיסוק טוב כמו כל תחום.

 • שיווק באינטרנט
 • הבלוג שלך לא ממלא תפקיד טוב אם הוא לא משווק כראוי. ללא השיווק המתאים, אתה עלול בסופו של דבר לקבל מספר מוגבל של קוראים. כדאי ללמוד כמה עצות שיווק בסיסיות עבור הבלוג שלך. חלק מטכניקות השיווק הבסיסיות הן כמו הצטרפות לרשת בלוגים, למשל, mybloglog, 9rules וכו’, שלח את הבלוג שלך למדריכים, ערוך תחרות, צור קישורים ומסלולים רבים ועוד.

  נאמן לעיקרון של Kaizen, אתה תמיד צריך לשאוף לשיפורים קטנים עבור הבלוג שלך. שיפורים וסטנדרטיזציה קטנים מתמשכים מניבים תוצאות גדולות בצורה של שיפור פרודוקטיביות מורכבת.  Source by Poo Kuan Hoong

  Leave a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  This div height required for enabling the sticky sidebar
  Copyright at 2022. www.sitewebstats.com All Rights Reserved