Hit enter after type your search item

האם אבטחת איכות לא אמורה לוודא שהאיכות קיימת?

/
/
/
267 Views

לאחר שעבדתי מספר שנים בתפקידים המבוססים על אבטחת איכות בתעשיות שונות, ראיתי את חלקי ההוגן של מוצרים שיוצאים מהדלת שעונים או עולים על ציפיות הלקוחות. בהיותי האדם שנמצא בעמדה לוודא שהמוצר יעבור, אני מנסה כמיטב יכולתי לראות את המוצר הזה פונקציונלי לחלוטין וללא באגים/תקלות ככל האפשר. עם זאת, לאחרונה ראיתי מוצרים וגאדג’טים רבים שפשוט לא עומדים בסטנדרטים שהם צריכים להיות וזה גרם לי לתהות מה בדיוק עושות מחלקות ה-QA של החברות הללו עם הזמן שלהן. זה גם גורם לי לתהות מדוע אנשים מסתפקים בפחות ופחות ככל שחולפות השנים.

כמעט בכל תוכנה שמשתחררת לציבור יש בה באגים ופגמים, אבל יש כמה חברות שמשחררות תוכנה שיש לה יותר באגים שהיו צריכים להיתפס על ידי מחלקת ה-QA לפני שהתוכנה יצאה לאור. מפתח תוכנה גדול אחד ידוע כבעל פגמי אבטחה וחוסר יציבות במערכות ההפעלה שלהם. כעת למרות שהחברה הזו סיפקה כמה מערכות הפעלה הגונות לאורך השנים, מערכת ההפעלה החדשה ביותר שלה גרמה ליותר כאבי ראש ממה שצריך. אנשים רבים התלוננו שמערכת ההפעלה לא פועלת כראוי בגלל שמנהלי התקנים לא הוגדרו כראוי עבור אביזרי חומרה לפני שחרור מערכות ההפעלה. עם זאת, זו לא רק הבעיה של מפתח מערכת ההפעלה, גם לחלק מחברות הצד השלישי שיצרו את החומרה לא הוגדרו הדרייברים המתאימים. בעיית האיכות משתרעת עד למחלקת ה-QA של חטיבת המשחקים, כפי שמראה שיעור הכישלונות הגבוה של הקונסולה שלהם, אשר נובע בחלקו ממשלוח נמהר של הקונסולה כדי לנצח את מתחרותיהם לשוק.

עם זאת, הם לא היחידים, כפי שראו מערכת הפעלה אחרת שנפגעה ב-CanSecWest השנה, כזו שאמורה להיות בטוחה ויציבה יותר מהמתחרים שלהם. מערכת ההפעלה נמשכה 2 דקות לפני שהיא נפגעה בגלל ליקוי אבטחה. 2 דקות, לוקח יותר זמן להכין קפה בסטארבקס מאשר לפרוץ למערכת ההפעלה. חברה זו גם התמודדה עם שיעור כשל גבוה מהצפוי עם המסירה הראשונה של נגן ה-MP3 הנייד שלה. כעת המחשבים והמחשבים הניידים הללו עדיין נקיים למדי מוירוסים ותקלות שיש למערכות הפעלה אחרות, עדיין יש להם בעיות משלהם.

זה לא מוגבל גם לתוכנת מחשב. תסתכל על תעשיית הרכב, תעשיית המזון וכל תעשייה אחרת שבה מישהו צריך לבדוק את איכות המוצר. פעמים רבות תראו שיש ריקול עקב חומר כימי שנמצא במזון, או עקב מערכת חיווט לא תקינה ברכב, אך היכן היו האנשים שהיו אמורים לבדוק את הדברים הללו לפני שהמוצר יצא מהדלת? מדוע המפקח הראשי לא הודה שיש בעיה במקום לחתום על המוצר הסופי ולשחרר אותו, רק כדי למצוא אותו בחזרה במחסן שבועות או חודשים לאחר מכן?

זה מעלה מספר שאלות. מדוע עובדי אבטחת האיכות אינם תופסים את הדברים הללו מוקדם מספיק כדי לתקן אותם? למה החברה פשוט התהפכה וקיבלה את המוצרים הפחות מהוגנים האלה כדי להמשיך להיות מיוצרים ללא תלונה. מה קרה ל”עמידה לאורך זמן” ול”איכות גבוהה”?

אחת הסיבות שהאיכות עלולה להיות גרועה היא שמשרות QA מסוימות לא משתלם במיוחד, כך שעובדי החברה רק יעבדו קשה מספיק כדי לשמור על העבודה שלהם, אבל הם לא יעבדו כל כך הרבה כדי לוודא שהמוצר זמין בסטנדרטים טובים מספיק. אפילו עם תמריצים מסוימים אין לעובדים סיבה אמיתית לבדוק הכל כי זה לא אומר להם בונוס או יותר שכר, ואין להם למה לצפות. כמובן שהכל מבוסס על ניסיון שהיה לי ויכול להיות שאני טועה בכמה תעשיות.

אז בפעם הבאה שאתה הולך לקנות משהו, וודא שאתה שואל כמה שיותר שאלות לגבי מידת האמינות של החברה, ומה אמרו לקוחות אחרים על המוצר. עשה מחקר מקוון עם Consumer Reports ומצא את הדירוגים של המוצרים האלה. הבינו גם שישנם פגמים ובאגים שאף אחד לא יתפוס עד שיהיה מאוחר מדי, או אולי לעולם לא יתפוס אותם בכלל. זה מחיר קטן לשלם עבור החיים המבוססים על טכנולוגיה שאנו חיים כיום.Source by Doug Mirro

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.sitewebstats.com All Rights Reserved